REALTA vie, kde je REALITA

5. decembra 2021

Kúpu bytu alebo domu pod Tatrami zverte realitnej kancelárii. Chcete vedieť prečo?

Kúpa bytu alebo domu je pre väčšinu z nás záväzkom na celý život. Kúpu môžete realizovať na vlastnú päsť alebo prostredníctvom realitnej kancelárie. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, prečo je kúpa nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu bezpečnejšia.

Informácie, o ktorých viete pomerne málo

Realitná kancelária vám pomôže najmä vtedy, keď sa nevyznáte v právnych veciach. Zamerajte sa však na realitku, ktorá ponúka aj právne služby. Kúpnu zmluvu niekedy treba čítať aj medzi riadkami. Informácie písané malými písmenami sú tiež dôležité, ale väčšinou nikoho nezaujímajú. Vám sa môže zdať kúpna zmluva bezchybná. Skúsený realitný právnik však nedostatky v zmluve odhalí už na prvý pohľad. Pri kúpe bytu cez realitnú kanceláriu máte istotu, že vás nikto nepodvedie. Žiadna realitná kancelária by si kvôli vám nekazila dobré meno. Vy si pred jej výberom preverte, aké skúsenosti s ňou majú ostatní klienti a či sa s ňou nespájajú žiadne škandály. 

Dobrá realitná kancelária by mala byť riadne poistená. Ešte väčšiu istotu získate, keď sa obrátite na realitnú kanceláriu, ktorá je členom NÁRODNEJ ASOCIÁCIE REALITNÝCH KANCELÁRIÍ SLOVENSKA (NARKS).

Všetci špecialisti na jednom mieste

Podpísanie kúpnej zmluvy nie je jediným úkonom, ktorému sa realitní agenti venujú. Na to, aby predaj prebehol naozaj úspešne, potrebujete znalecký posudok. Realitný agent ho na vašu žiadosť nechá vypracovať za vás. Zverí ho registrovanému znalcovi, s ktorým už má skúsenosti. Vybaví aj aktuálny výpis z registra nehnuteľností a preverí, či na dom alebo byt nie je uvalené vecné bremeno alebo nie je predmetom záložného práva. Zaistí aj uhradenie a založenie sumy za predaj. Poradí vám aj s financovaním kúpy. Keď ho o to požiadate. Možno bude mať na celú vec úplne iný pohľad. Realitný agent má kontakty a všetko vybaví skôr. Vám ušetrí veľa času a nervov.

Ponuky šité na mieru

Viete, čo chcete. Tie najlepšie byty a domy sa v ponuke realitnej kancelárie dlho neohrejú. Realitný agent na ne zareaguje oveľa skôr ako vy. Vám predloží len tie domy alebo byty na prehliadku, ktoré spĺňajú vaše očakávania. Vyhnete sa tak prácnemu vyhľadávaniu a prezeraniu nehnuteľností, o ktoré nemáte záujem. Z ponúkaných bytov si vyberiete len tie, ktoré vás zaujmú. Nemusíte si pozrieť všetky.

Realitné kancelárie vznikli preto, aby vám kúpu domu alebo bytu uľahčili. Obráťte sa na odborníkov, ktorí sa vo svete realít vedia hýbať. Znížte riziko, ktoré pri kúpe nehnuteľností hrozí, na minimum. Investícia do vlastného bývania nie je zanedbateľná.