Exkluzívne v realitnej kancelárii REALTA ponúkame na predaj rodinný dom v obci Huncovce. Nachádza sa na peknom slnečnom pozemku o celkovej rozlohe 1824 m2 a je napojený na všetky IS.

ZEMIANSKA KÚRIA – bývala prízemná alebo jednoposchodová murovaná obytná budova so skromnou architektonickou výzdobou, ktorá sa vyvinula zo stredovekého zemianskeho dvorca.

Na nehnuteľnosť bol v roku 2022 vypracovaný znalecký posudok vo výške 341 000,-€.

Opis domu –
– Zastavaná plocha tejto kúrie je 699 m 2.
– Úžitková plocha domu je 430 m2.
– Obvodové steny sú z kameňa hrubé až 1,5 m a vnútorné steny majú 1 m.
– Najrozsiahlejšia rekonštrukcia prebehla pred 20-timi rokmi keď prešla do vlastníctva terajších majiteľov. Zachovali sa nádherné klenbové stropy vysoké až 5 m s pôvodnými ozdobnými štukami.
– Polovica tejto kúrie (5 izieb) je v súčasnosti využitá na podnikanie – majitelia prenajímajú tieto prevádzky ako napr. potraviny, kvetinárstvo…
– V jednej časti sa nachádza malý komplet zariadený apartmán (sezóne na prenájom).
– Ostatná časť domu (5 izieb) slúži na bývanie – táto je situovaná na juhovýchodnú stranu do veľkej záhrady.

Z priestrannej vstupnej haly sa vchádza do dlhej chodby – z tejto sa potom vchádza do kuchyne, ktorá je prepojená s veľkou obývačkou a do ďalších izieb, do soc. zariadení a kúpeľne. Po schodišti sa dostanete na priestrannú povalu.
Pod celým domom sa nachádza skvelá pivnica s klenbovými stropmi, ktorá si udržuje stálu teplotu. Do tejto časti sa dá vojsť aj z vonku, aj z domu.
V minulosti bolo v dome kúrenie pomocou krbov – takže v stenách sa nachádzajú komíny – ktoré všetky ústia do jedného centrálneho komína.
Momentálne je kúrenie zabezpečené plynom alebo aj krbom a v dome sú urobené dva samostatné okruhy.Za domom je veľká slnečná záhrada a hospodárska budova, tiež s klenbovými stropmi slúžiaci na odkladanie vecí. Nachádza sa tu posedenie a pristavená je v zadnej časti aj garáž.

Obhliadky sa môžu konať cez víkend, po dohode z majiteľom.

V prípade ďalších otázok a záujme o obhliadku kontaktujte makléra:

Ing. Miroslav Kravec
+421902111324
m.kravec@realta.sk

Jana Maťašovská
+421905330127
realta@realta.sk

Realitná kancelária REALTA je členom Realitnej únie SR a riadi sa jej Realitným kódexom. Uvedená cena je konečná, zahŕňa províziu realitnej kancelárie, právny servis zabezpečovaný advokátskou kanceláriou, úhradu základného správneho poplatku na katastri, poradenstvo k prevodu nehnuteľnosti a bezplatnú ponuku financovania prostredníctvom hypotéky a iné.

Rodinný dom na bývanie a podnikanie s veľkou krásnou záhradou.

Typ:Predaj Kategória:Domy Lokalita:Prešovský kraj Adresa:Hlavná 151, Huncovce Status:Voľné ID:20232008
210 000,-€
Viac informácií
Ing. Miroslav Kravec m.kravec@realta.sk +421 902 111 324
" Práca realitného makléra je kvalitnou pridanou hodnotou pre klienta..."